عشق و اهمیت مراقبت از رابطه

 | تاریخ ارسال: 1400/1/27 | 
عشق ورزی شاید عمیق ترین و اغنا کننده ترین احساس انسانی باشه که وقتی تجربه میشه ناگهان تمام هستی معنا پیدا می کنه و انگار شما میفهمید که اصلا چرا روی کره خاکی هستین. میل به تجربه ی لحظاتی از این حالت"بودن" دلیل انسان هاست برای خیالبافی ها و جستجوهای بی وقفه ی به دنبال نیمه ی گمشده ی همیشگی اما این واکنش خیال انگیز یک روی دیگه هم داره ، طرد شدن و ترک شدن توسط کسی که این حس رو باهاش تجربه می کنین، ترس از اینکه بهش نزدیک بشین و شمارو پس بزنه،
ترس از اینکه در خلال مشغله های زندگی نتونید این حس و با اون شدتی که دوست دارید تجربه کنید، ترس از اینکه اگر گاردتون و زیاد باز کنین آسیب ببینین،
ترس از اینکه شما برای دیگری همونقدر که اون برای شما هست اولویت نباشین، و هزار مدل ترس دیگه که دقیقا همزمان با همین طعم خوش تجربه اش می کنین.

گاهی به نظر میرسه تجربه ی این ترس ها و در نهایت به واقعیت تبدیل شدنش اجتناب ناپذیر و هر عشقی محکوم به فناست. هر چه پر تب و تاب تر ،فروکش کردنش دردناک تر اما واقعیت این نیست. چیزی که واقعی اینه که عشق مراقبت میخواد مهارت میخواد. رابطه ی با کیفیت برقرار کردن یادگرفتنیست.
ممکن خیلی خوش شانس باشین و با کسی مواجه بشین که بهتون انگیزه ی کافی برای بهترین خودتون بودن وبده ، ممکن هوش عاطفی بالایی داشته باشین  و بتونین خیلی خوب حداقل در ابتدای مسیر ماجرای عشقی تون و هدایت کنین ولی در نهایت برای اینکه بتونین مدت طولانی این حال خوب و تجربه کنین لازم که چیزهای بیشتری در مورد خودتون طرف مقابل ،مراقبت از خودتون و رابطه و شیوه ی مدیریت تعارضات بین تون یاد بگیرین.
به دو دلیل باید آموزش دیدن در زمینه ی رابطه عاطفی روجدی بگیرین.
یک اینکه 
بی مهارتی ،میتونه زندگی با شروع خیلی عاشقانه رو تبدیل به یک جهنم واقعی بکنه 

دوم اینکه 
اگر به شکل عجیبی عاشق نشده باشین و دلایل منطقی تری برای انتخاب تون داشته باشین مهارت شما در ایجاد کیفیت در رابطه عاطفی میتونه جنس متفاوتی از عشق رو ایجاد کنه که ممکن اون تب و تاب هیجان انگیز و نداشته باشه ولی بسیار امن،قابل اعتماد و خوشایند خواهد بود.

مهرنوش مهدیزاده
مشاور روابط عاطفی، فرزندپروری کودک و نوجوان


کلیه حقوق این وب سایت متعلق به مرکز مشاوره و خدمات روانشناختی روزبه می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2022 All Rights Reserved | Roozbeh Psychological Counseling Center

Designed & Developed by : Yektaweb